מערכת החינוך לגיל הרך

חינוך • 22/3/2016 כניסות

מערכת הגיל הרך, בניהולה של רלי אדלשטיין, כוללת 5 בתים מבית התינוקות ועד הגן הבוגר (גן חובה בפיקוח משרד החינוך) ועובדת לפי שנתונים - כל שנה עוברת קבוצת הילדים לבית וצוות חדשים, מלבד הגן הבוגר בו נמצאים הילדים שנתיים רצופות. הגן הבוגר הינו דו-שנתי, מתוך מחשבה שלפני כיתה א' והמסגרת הבית ספרית הילד צריך לחוות את עצמו כצעיר ולאחר מכן כבוגר הגן, כדי לבסס את בטחונו האישי. בראש כל בית ישנה גננת או מטפלת מובילה.

בית התינוקות - לבית התינוקות ניתן להצטרף עד חודש אפריל של שנת הלימודים בתיאום עם רכזת החינוך. לכן, חשוב מאד להיות בקשר עם רכזת החינוך מוקדם ככל האפשר לגבי מועד הלידה הצפוי והכניסה לבית התינוקות על מנת לשמור מקום.

מערכת הגיל הרך פועלת על פי התכנית החינוכית של הגן הקיבוצי, ומבוססת על תחומי ידע מהפסיכולוגיה ההתפתחותית, מהפסיכו -אקולוגיה והגישה המערכתית. התכנים והפעילויות בגנים שאובים מהעולם הרגשי והחוויתי של הילד, עונות השנה וחגים, כשהדגש הוא על למידה הקשרית וחיבור לקהילה. בהתאם לכך, סדר היום בגנים כולל טיול, פעילות בחצר גרוטאות ובמשק בית, מפגשים, התנסות בחומרים וכו' בהתאם לגיל ולשלב ההתפתחותי של הילדים.

ליצירת קשר ולפרטים נוספים: רלי: 050-567-9374, reliedel@gmail.com

צחי בפעילות עם גן בוגרגן דרור (גן צעיר) בטיולמפגש בוקר,פעוטון צעירבית תינוקותגן בוגרבחצר הגרוטאות, פעוטון צעיר
פעוטון צעיר, בחצר הגרוטאות