יום המשפחה 18/2/2017

גלריה • כניסות

שולחן אוכל משפחתי, זכרונות של ריח וטעם, מנת ממולאים מיוחדת ומטבוחה טעימה כל כך.

כך הכל התחיל שחשבנו על יום המשפחה.

משפחה זה הרבה דברים, וחלק בלתי נפרד ממנה זה אוכל, שבדרך כלל מלא באהבה ונתינה:

המרק שהכינו לי כשהייתי חולה, עוגת יום ההולדת, האוכל הטעים שאכלתי אחרי הלידה, העוגיות שסבא וסבתא לימדו אותי להכין. כל אלו ועוד יוצרים זיכרונות בכל תא בגוף שלנו, שקשורים, איך לא, במשפחה.

מי שנולד וחונך בקיבוץ יתקשה לדבר על זכרונות של אוכל מבית, כי אכלו בחדר האוכל, ומעטים זכו באיזו שקשוקה עסיסית או מנה קצת יותר מתוחכמת, ובעיקר בעיקר – אפו. סליחה על המגדריות, אבל האמהות והסבתות אפו עוגות ועוגיות מתוקות ונפלאות, לחגים, לשמחות ולאירועים משפחתיים.

לא סתם החלטנו להכין פה היום בהובלה של בלומה את הקניידלעך האהובים של רינה ושלה. מתכון שעובר מדור לדור, ולא היה איש בקיבוץ שלא חיכה לפסח כדי לאכול מרק עם קניידלעך, או בעצם קניידלעך עם קצת מרק. אלו הזיכרונות שטבועים היטב בבלוטות הטעם של מי שגדל פה. אלו ועוד...

היום אנחנו כבר לא אוכלים בחדר האוכל, ולכל משפחה יש את הסיפורים שלה למאכלים שמתבשלים בסירים במטבח שלה, ולא משנה מה גודלו.

אם פעם בקיבוץ היו בעיקר יוצאי פולין, עם אוכל דומה פחות או יותר, שמשתמש באותם תבלינים (מי אמר מלח, פלפל וכמובן סוכר??), היום כור ההיתוך הישראלי הוא לגמרי פה ואנחנו יכולים להנות מסיפורים שעשו עלייה והגיעו אלינו כל הדרך מתימן, מרוקו, טוניס, אלג'יר, עיראק ועוד שלל מקומות, וכמובן גם ממקומות אחרים מהארץ. ממליצים לכם בחום לא לעצור בסיפורים אלא ללכת לאכול אצל השכנים והחברים ולהכיר מטעמים ששזורים בסיפורים ובשושלת משפחתית שלא הכרתם.

ולכל אלו שמרגישים שאין להם שורשים במטבח, אל תשכחו שאתם מייצרים אותם כל יום מחדש.

היה מרגש ומשמח לראות איך כולם השקיעו במנות שלא היו מביישות אף מתמודד במסטאר שף ולשופטים היה ממש אבל ממש קשה לבחור.

זוכים בקטגורית המנה העיקרית: עוף אסיאתי - משפחת חונה - גיא ויולית

זוכים בקטגורית התוספת: מוישלה פלד על מנת הלצ'ו

זוכים בקטגורית הקינוחים: עווד ומוריה רבן עם עוגת גבינה

בהזדמנות זו אנחנו רוצים להגיד תודה גדולה למיכל גולני ואביב מלכי על הכנת משחק הקופסא המושקע והמקסים, חלק משנת ה-90 של הקיבוץ שמחולק לכל משפחה! מי שלא היה באירוע אתמול ניתן ליצור קשר עם שי - מחכה לכם קופסא.

תודה לכל צוות יום המשפחה ששקד על הארוע המשמח הזה: ברכה, אמירה, הגר, ניצן קולונימוס, צחי, גבי ועופרי.

וכמובן – תודה לכולכם שבאתם והשקעתם. מקווים שנהנתם. נפגש בחג הבא.

תמונות משפחתיות יגיעו בעוד כ 10 ימים ועד אז נותר לחכות בסבלנות...

summday_4577111595summday_1114729642summday_8234419267summday_4967673149summday_6727977737