עדכון בנושא מאבק הקמת שדה התעופה ברמת דוד

הודעות מזכירות • 7/11/2017 כניסות

חברים שלום רב
אתמול יום ג' התקיימה בכנסת ישיבה מכרעת של המועצה הארצית לתכנון ובנייה שהצביעה על הקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד.
לחברים בוועדה הוגש דוח לפני כשבוע שנכתב על ידי מנהל התכנון .לצפיה בדו"ח לחצו כאן. 
ההצבעה היום היתה קריטית להמשך המאבק ולעתיד העמק כולו. 
מטה המאבק עם נציגות מכובדת שלנו : שירה אלג'ם, סיוון רבן, מאיה סמילנסקי, עידן אשכנזי, שירה פרסמן וגל בריל קיימו הפגנה שקטה מחוץ לבניין הועדה ולאחר מכן הוזמנו לדיון.

בפתח הדיון הוצגו עקרי הדוח ונאם יו"ר הועדה אביגדור יצחקי.(לצפיה בכתבה מ ynet לחצו כאן) לאחר מכן נשאו דברים נחרצים ולוחמניים ראשי הרשויות: עמק יזרעאל, רמת ישי, טבעון ומגידו נגד שדה התעופה. הביעו עמדתם חברים בועדה ביניהם נציג החברה להגנת הטבע וסגן ראש עיריית ב"ש. אחרון הציג אלכס גן, מפקד טייסת בחיל האויר במילואים ותושב תמרת (הוא העביר את ההרצאה בקיבוץ לפני כמה שבועות). אלכס הציג את העמדה המקצועית מטעם ראשי הרשויות בצפון ובדרום שמבקשות להקים את שדה התעופה בנבטים. אלכס הצביע על אי דיוקים, שגיאות ופערים במידע שהוצג בדוח. הוא קבע שהדוח מוטה שאין ספק שהקמת שדה תעופה בנבטים הוא האפשרות הטובה ביותר עבור מדינת ישראל ושהקמת שדה תעופה ברמת דוד הוא בכייה לדורות. דרך אגב, דן ברוזה הכין דוח מרתק ומטריד שמסביר את הפערים בדוח. לקריאת הדוח הפערים של דן ברוזה - לצפיה לחץ כאן.


התקבלה החלטה לא להוריד את נבטים כחלופה, אלא להמשיך ולבחון את שתי החלופות, רמת דוד ונבטים. בנוסף, לאחר תכנון מפורט לשני השדות, ההחלטה תחזור לועדה הארצית ולא לות”ל (הועדה לתשתיות לאומיות). 

מדובר בהישג חשוב מאוד - הועדה הארצית לא קיבלה את המלצת מנהל התכנון!
ההישג הזה הוא פועל יוצא של המאמצים של כולנו! 
זה לא אומר שאפשר לנוח על זרי הדפנה, אבל אומר שהרווחנו זמן והסרנו את האיום המידי - כעת הגיע העת להפשיל שרוולים ולקחת חלק פעיל במאבק - אז איך עושים את זה?


צוות העבודה של רמת דוד בנושא - גל בריל, חגי רבן, אביב מן ושי בן דוד יפגשו שבוע הבא לתכנן את השלבים הבאים במאבק של קיבוץ רמת דוד- חברים המעוניינים להצטרף לצוות מוזמנים לפנות לגל או לשי.

בהצלחה לכולנו

צוות העבודה נגד הקמת שדה תעופה ברמת דודsummday_9411916581summday_1594251391summday_6818933777summday_7393591542summday_1532785872