סיור למוזיאון עין חרוד לביקור בתערוכה "אופוריה" - 4/8

תרבות ופנאי • 9/7/2017 כניסות


להרשמה לסיור מוזמנים לפנות לרינקה או שי. 
הנסיעה באוטובוס. פרטים בהמשך.

פרטים אודות התערוכה:

אופוריה-  6 ימים ועוד 50 שנה

פרויקט מיוחד לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים במשכן לאמנות, עין חרוד, הבוחן את תקופת מלחמת 6 הימים מפרספקטיבה של 50 שנה, במבט אמנותי וחברתי רחב.

פרויקט אופוריה הוא אשכול של חמש תערוכות, המשלבות מאות יצירות של אמנים ישראלים מובילים, צילומי מלחמה נדירים, מיצב סאונד, הדפסי רשת, ושידורים חיים, כולם עוסקים בנקודות מבט שונות על מלחמה זו והשלכותיה על החברה הישראלית במהלך 50 השנה האחרונות.
יניב שפירא מנהל ואוצר ראשי של פרויקט אופוריה: "אופוריה במשכן הוא ניסיון אתגרי להתמודד עם פרק היסטורי חשוב זה, שהיה לנקודת מפנה בחברה הישראלית. היקף התערוכה והתכנים האצורים בה יאפשרו דיון מעמיק באחד הפרקים המשמעותיים ביותר בתולדות מדינת ישראל".
מוזמנים להיכנס לתוך חמש התערוכות של הפרויקט.

לאחר מכן נסייר בבית שטורמן בתערוכה "דיין - אלבום משפחה" אוצר: גיא רז.

בתערוכה תוצג לראשונה היסטורית הצילום דרך תיעוד משפחה אחת על ציר הזמן. אילן היוחסין של המשפחה מתחיל עם אברהם וחיה דיין, הורי המשפחה שחיו באוקראינה, ועליית ילדיהם בראשית המאה העשרים לארץ והתיישבותם בעמק, מקום המפגש למשפחות שטורמן - בצר – דיין וכל זאת במרחב בין חוות כנרת, עין חרוד ונהלל. בתערוכה ניתן יהיה לראות דרך 70 דיוקנאות של בני המשפחה, את התפתחות הצילום בארץ דרך נקודת מבטם של מיטב הצלמים, תוך התמקדות בדמותו של משה דיין בעת ציון 50 שנה למלחמת ששת הימים .

 

פרסום